Translate

Jak to z tym potopem było? W Muzeum Geologicznym


Tajemnicze miejsce na zdjęciach to Muzeum Geologiczne w Warszawie. Jest czynne 6 dni w tygodniu, wstęp wolny. Nie ma co czekać na Noc Muzeów do soboty, skoro można je odwiedzić w dowolny dzień tygodnia. 
Wybrałam się do muzeum dzisiaj, ponieważ chciałam zaliczyć punkt z wymagań na stopień Zdobywcy dotyczący skamielin i biblijnego potopu. Badacze dociekający istnienia potopu podają ciekawe argumenty jako dowody, które można zobaczyć na poniższym filmiku.


Skamieliny, czyli skamieniałe szczątki roślin i zwierząt odciśnięte w skałach, są datowane na różne okresy geologiczne. Okazuje się jednak, że teoria ta nie trzyma się kupy, ponieważ znajdowane są okazy zwierząt uchwyconych w czynnościach życiowych, skamieliny przechodzące przez warstwy okresów geologicznych. Innym argumentem obalającym teorię ewolucji i to, że skamieliny pochodzą z czasów przed pojawieniem się człowieka są znalezione przedmioty codziennego użytku, jak młotek czy dzwonek sakralny. Jedynym racjonalnym wyjaśnieniem okazuje się biblijny opis z Księgi Rodzaju, mówiący o ogólnoświatowym potopie. Więcej na temat potopu można przeczytać w tym artykule.


Selfie z dinozaurem na dowód bytności ;)

Komentarze