Translate

Muzyka


Muzyka pasjonowała mnie od zawsze. Zamiłowanie do śpiewania wyniosłam z domu, gdzie wszyscy śpiewali bez skrępowania, a wspólny czas śpiewu mieliśmy podczas rozpoczęcia szabatu w piątkowy wieczór.
Naukę gry na pianinie rozpoczęłam w wieku 8 lat w ognisku muzycznym. Przerwałam po I klasie, ale dalej uczyłam się sama, grając z nut i ze słuchu. Do szkoły muzycznej powróciłam w wieku 20 lat, będąc na studiach. Ukończyłam szkołę muzyczną I stopnia na fortepianie i II stopnia na śpiewie klasycznym w 2010 roku.
Jestem członkiem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i praktycznie cała moja muzyczna działalność to służba w kościele już od najmłodszych lat. Akompaniowałam w kościele do nabożeństwa i utworów solo. Poza kościołem grałam też na szkolnych akademiach i konkursach.
W 2005 roku razem z grupą przyjaciół założyliśmy zespół Chofesh, w którym śpiewałam do 2009 roku. Graliśmy muzykę CCM, a także kilka własnych utworów, które skomponowałyśmy razem z moją siostrą Olą.W 2009 roku razem z Olą założyłyśmy zespół All4Him, w którym jestem do dziś. Gramy muzykę chrześcijańską naszego autorstwa. W zespole śpiewam, komponuję muzykę, prowadzę fanpage na Facebooku i profil na Instagramie.
Nasz pierwszy musical "Zapytaj tych, co Go znają" wydaliśmy w 2011 roku. Można go obejrzeć na YouTube także z angielskimi napisami poniżej.https://www.youtube.com/all4him
https://www.facebook.com/all4him2009/

Razem z Olą napisałyśmy też kilka duetów, które śpiewałyśmy przy akompaniamencie Maćka Jaworskiego-Nawrota i występowałyśmy na koncercie na festiwalu Hosanna w Częstochowie. W 2015 roku miałyśmy możliwość nagrania kilku z nich w studio Hope Channel Ukraine we Lwowie.Od 2016 roku prowadzę zespół festiwalowo-campowy, który wykonuje muzyczne uwielbienie na głównych kościelnych wydarzeniach młodzieżowych w Polsce. Komponuję tematyczne hymny do zjazdów młodzieżowych, szkoleń, zjazdów dzieci i obozów Pathfinder. Razem z przyjaciółmi z zespołu All4Him nagrywamy śpiewnik kościelny ADS "Śpiewajmy Panu" do użytku zborów w Polsce.Jestem również organistą w lokalnym zborze i wspieram zborowy zespół Pathfinder.


Dla treningu i zabawy nagrywam też covery popularnych piosenek, które można posłuchać na moim kanale na YouTube.
Na co dzień słucham niewiele muzyki. Staram się wybierać spokojne, niehałaśliwe gatunki muzyczne, które nie rozpraszają mojego skupienia i nie są niepokojące. Najbardziej lubię muzykę klasyczną, jazz, gospel, chillout. 

Komentarze