Przejdź do głównej zawartości

Wieczór panieński na Starym Mieście


Weekendy w Warszawie nie są nudne :) po sobotnim nabożeństwie i obiedzie popołudnia  spędzamy ze znajomymi z kościoła w parku, robimy pikniki, czytamy wspólnie religijne książki, potem wieczorem też gdzieś idziemy. Dzisiaj spontanicznie zostałam zaproszona na wieczór panieński Kasi :)

Najpierw zrobiłyśmy sobie spacer po Starym Mieście, masę zdjęć, póki było światło dzienne, a po zachodzie poszłyśmy do Telimeny, kawiarni na Krakowskim Przedmieściu.

Kamienica Kestnerów w Warszawie – kamienica znajdująca się na Krakowskim Przedmieściu 27.
W 1659 roku plac, na którym znajduje się obecna kamienica należał do Wojciecha Buby, a w 1669 roku do rodziny Stankiewiczów. W 1700 roku znajdowała się tam kamienica cyrulika Jędrzeja Lassocińskiego. W 1770 roku jej właścicielem był Hankaj, a w 1790 roku Józef Borkowski. Obecna kamienica zbudowana została w latach 1836-1840 według projektu Józefa Lessela dla rękawicznika Kestnera. W XIX wieku mieściła się w niej cukiernia prowadzona przez Laurentego Tosiego. W lokalu odbywały się wystawy i koncerty, działał tam również handel alkoholami Złoty Róg. W 1944 roku kamienica została spalona, a po wojnie rozebrana do fundamentów. W 1949 roku odbudowano ją odwołując się do dawnego wyglądu kamienicy, według projektów Zygmunta Stępińskiego i Mieczysława Kuźmy. Obecnie mieści się tu kawiarnia Telimena, włączona do sieci Green Caffee Nero.
Reszta wieczoru upłynęła na smacznym poczęstunku (mają tam pyszne warzywne tarty), zabawach i opowiadaniu historii :) bo wieczór panieński to ma być relaks dla zestresowanej panny młodej, a nie impreza do nieprzytomności. Wszystkiego najlepszego, Kasiu :)

Komentarze