Przejdź do głównej zawartości

II linia metra ruszyła na Dzień Kobiet :)Miła niespodzianka z okazji Dnia Kobiet: od wczoraj działa II linia metra :) Nie było mnie wczoraj w Warszawie, więc nie uczestniczyłam w tłumnym objeżdżaniu metra, ale dzisiaj miałam okazję, jadąc na zajęcia na Pragę. Tłumów nie było, pomimo godzin szczytu. Ludzie po wyjściu z metra krążyli bezradnie w poszukiwaniu wyjść na poszczególne ulice. Jeszcze trudno jest się zorientować, którędy się dostać na powierzchnię, bo wyjść jest nieraz kilka. 

Prezentowana na zdjęciu stacja "Nowy Świat-Uniwersytet" to najgłębsza stacja II linii. Ma cztery kondygnacje, a peron znajduje się 23 m pod ziemią. Wynika to z geologii Warszawy - konieczne było poprowadzenie tuneli II linii metra osiem metrów pod dnem Wisły. Na stacji będzie aż 17 schodów ruchomych. Pasażerowie, by dostać się na peron, będą musieli pokonać trzy poziomy schodów.

Przeglądam artykuły w necie o II linii i doczytuję do momentu komentarzy. Nie lubię hejterów, którzy pomimo faktu, że metro w końcu jeździ, jest jasne, kolorowe, przestronne i nowoczesne, narzekają na wszystko, co się da. Jak się nie podoba, to nie jeździjcie! 

Komentarze